Porady prawne mogą być wyceniane w dosyć różnorodny sposób, w zależności jeszcze od tego czego konkretnie dotyczą oraz kto takich porad udziela. Różne mogą być także sposoby dokonywania płatności za udzieloną poradę prawną. Jeśli chodzi o porady prawne to ceny takich usług wahać mogą się od kilkudziesięciu złotych to nawet kilkuset złotych za jedną poradę prawną.

Wiele zależy także od renomy samego adwokata oraz stopnia trudności udzielanych porad prawnych. Jeśli porady prawne udzielane są telefonicznie lub za pośrednictwem siec Internet, to klient liczyć może na nieco niższe opłaty związane z poradami prawnymi, obniżka sięgać może nawet kilkudziesięciu procent względem ceny standardowej porady prawnej udzielnej na miejscu czyli bezpośrednio w kancelarii prawnej mecenasa lub ewentualnie w firmie lub domu klienta.

Płatności

Ceny porad prawnych oraz sposoby dokonywania opłatW części kancelarii prawnych stali klienci także mogę liczyć na nieco inne traktowanie jeśli chodzi o stosowane wobec nich stawki związane z poradami prawnymi. Istotne może być także to w jakim dokładnie momencie dokonuje się odpłatności za udzielone porady prawne. W większości kancelarii prawnych klient płacić musi za porady prawne oraz innego rodzaju usługi prawnicze od razu, czyli z góry, w innych natomiast jest możliwość uregulowania rachunku dopiero po pewnym dokładnie określonym czasie.

Wysokie koszty porad prawnych

W związku z tym w części kancelarii prawnych spotkać można się także z systemem płatności ratalnych, co nie powinno być niczym dziwny jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że koszty porad prawnych mogą być zaliczane do stosunkowo wysokich. Stwarza to możliwości skorzystania z usług adwokatów także zdecydowanie mniej zamożnym osobom. Pokusić można się także o stałą obsługę prawną. Tego rodzaju usługi kierowane są raczej do podmiotów gospodarczych, ale także i osoby prywatne mogą negocjować oczywiście teką formę usług prawniczych. Obejmuje to typowe usługo od udzielania porad prawnych po tworzenie aktów prawnych czy też ich formalną ocenę pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.

This entry was posted in Prawo.