W niewielkich magazynach z powodzeniem stosowane mogą być zwyczajne bramy, otwierane i zamykane ręcznie. Takie rozwiązania są jednak nie do przyjęcia w przypadku dużych budynków w których magazynuje się duże ilości towarów. Pomijając już fakt że takie adr magazynowanie wymaga stosowania specjalistycznych regałów magazynowych bardzo ważne są bramy stosowane w magazynach.

Są to duże bramy przemysłowe, dzięki którym możliwe jest magazynowanie nawet dużych obiektów. W każdej lub tylko w wybranych bramach w danym magazynie znajdować może się dodatkowa, o wiele mniejsza brama która wykorzystywana będzie przez ludzi. Takie wejście może być jednakże zupełnie osobnym wejściem do całego magazynu w zależności jeszcze od tego w jaki sposób dokładnie magazyn będzie zorganizowany.

Duże bramy przemysłowe

Bramy magazynoweDuże bramy przemysłowe spełniać muszą kilka wymagań. Nawet jeśli nie jest to magazyn w którym przechowywane będą materiały określane jako niebezpiecznie ( stosuje się w ich przypadku symbol adr ) to i tak wskazane jest aby były to bramy ognioodporne, co czyni dany budynek o wiele bezpieczniejszym. Istotne jest także wyposażenie bram przemysłowych w specjalne zabezpieczenia, które chronić będą zarówno pracowników jak i sprzęt używany w magazynach. Nowoczesne bramy przemysłowe stosowane w magazynach muszą mieć zabezpieczenia uniemożliwiające zamknięcie bramy jeśli w jej świetle znajdować będzie się jakikolwiek obiekt. Chroni to także samą bramę przed ryzykiem uszkodzenia.

Uszkodzenie silnika

Bramy takie sterowane są za pomocą specjalnych silników elektrycznych które podnoszą oraz opuszczają bramę. Może się tak zdarzyć że dany silnik ulegnie uszkodzeniu lub też odcięty zostanie dopływ energii elektrycznej. W branżach takich jak logistyka zdarza się to niezmiernie rzadko ale faktycznie może mieć miejsce. Zadziałać powinny wtedy mechanizmy zabezpieczające, które po prostu zblokują bramę w danej pozycji, ewentualnie umożliwiając jej ręczne zamknięcie. Stosuje się w tym celu specjalne mechaniczne blokady, które działają niezależnie od tego czy jest prąd czy też nie.